KURIKULUM ŠKOLY

ŠKOLNÍ KURIKULUM
DLOUHODOBÁ KONCEPCE

Vychovávat zdravě sebevědomého žáka, který dokáže vyjádřit a zdůvodnit svoje názory, tím se aktivně zapojit do společnosti.

Vést žáky k hodnocení vlastní práce, úctě k práci druhých, k vnímavému postoji k životnímu prostředí.

Uznávat osobnost dítěte.

Věnovat speciální pozornost a péči žákům se specifickými vývojovými poruchami učení a chování.

Přiměřeně věku působit na žáky proti vandalismu, násilí, šikaně, návykovým látkám.

Podporovat partnerské vztahy mezi pracovníky školy a žáky.

Podporovat toleranci, vzájemnou úctu, odpovědnost za vlastní práci.

Stálou komunikací s rodiči a veřejností objasňovat záměry školy.

Zlepšovat prostředí školy.

Postupným vybavováním novými vhodnými moderními pomůckami zajišťovat kvalitu výuky podporovat vzdělávání učitelů.

Veškeré využitelné prostory ve škole i ve sportovním areálu poskytovat žákům k vhodnému využívání jejich volného času a pomáhat tak plnění programu „Škola bez drog“.

Vést učitele i žáky k využívání PC.

Zabezpečit školení pedagogických pracovníků na PC.

Při kontrolní činnosti sledovat využívání PC při vzdělávacím procesu.

Podporovat zájmovou činnost k využívání PC pracovny.

Vést žáky a učitele k využívání PC ve volnočasových aktivitách, k sebevzdělávání.