O jídelně

Školní jídelně se připravuje strava pro mateřskou školu, základní školu, učitele a je možnost stravování i pro cizí strávníky. Průměrný počet připravovaných jídel měsíčně činí:

ranních svačin 940
obědů dětských 3646
obědů dospělých 1275
odpoledních svačin 940

Kuchyň je velmi prostorná, zařízení je postaveno tak, aby kuchařky měly pokud možno vše při ruce a nekřížily se cesty při manipulaci s potravinami v syrovém a tepelně zpracovaném stavu. Je osvětlena denním světlem, popřípadě osvětlením na stropě. Vytápění je ústředním topením. Průběžně se doplňuje novým kuchyňským vybavením.

Dětem i dospělým je poskytována plnohodnotná a vyvážená strava (dle předpisů). Je zachována vhodná skladba jídelního lístku, dodržována zdravá technologie přípravy pokrmů a nápojů. Jsou používány normy pro školní stravování, které se rozšířily o nové receptury „Labužníci ve školních jídelnách 1,2“, „Ať nám chutná ve škole 1,2“ a „ Recepty pro školní stravování 1,2,3“. Z nich se pravidelně vybírají nové druhy jídel. Při sestavování jídelních lístků je dbáno na dodržování spotřebního koše. To znamená správné zastoupení ovoce, zeleniny, luštěnin, ryb, drůbeže, masa, vnitřností a dalších rozličných potravin. Pravidelně jsou podávány zeleninové saláty, ovoce, tvarohové krémy, pudinky, kompoty, obložené chlebíčky.

Na základě dotazníkové akce jsou nabízená jídla u dětí a žáků oblíbená, ale musí být zařazovány i pokrmy méně atraktivní - jako jsou vnitřnosti a luštěniny.

Každý strávník má možnost si sám určit porci oběda.