Deváté třídy zasedly v Poslanecké sněmovně

19. 01. 2023

Po včerejší mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny dnes do lavic místo poslanců zasedli žáci 9.A a 9.B a zjistili, že to vůbec není pohodlné sezení. Tato zkušenost byla spíše pro zajímavost, protože dnes jsme se dozvěděli hlavně informace o parlamentní demokracii v ČR. Na začátku programu nám paní průvodkyně pustila v Informačním středisku PS krátký film o Poslanecké sněmovně, pak jsme museli projít přes policejní kontrolu a až poté jsme teprve mohli vstoupit do budovy Poslanecké sněmovny. Prohlédli jsme si prostory, kde se pohybují poslanci, kde mají kanceláře, kde jednají, kde diskutují apod. Byl to jiný pohled, než ukazují v televizi. Je dobré vidět na vlastní oči, jak vypadá práce v Poslanecké sněmovně. Vřele doporučujeme.